XI Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej
II Bieg Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza to ekstremalny rajd turystyczny upamiętniający ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR, którzy zginęli w lawinie śnieżnej w 2005 roku.

19 września (piątek) o godz. 20:00  –  XI Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej – na trasę rajdu ruszy prawie 500 zawodników. Trasa to 145 km po Karkonoszach, Rudawach Janowickich, Górach Kaczawskich i Górach Izerskich. Limit czasu: 48 godzin – to próba dla najbardziej wytrwałych piechurów.

20 września (sobota) o godzinie 8.00 – II Bieg Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej. Trasa ultramaratonu to 135 km, a suma przewyższeń wynosi 5100 m! Zawodnicy poruszają się po wyznaczonej na mapie trasie, potwierdzając swoją obecność obecności na punktach kontrolnych przy pomocy perforatorów. Limit czasu: 36 godzin.

20 września (sobota) o godz. 10.00 – Małe Przejście – rajd turystyczny dla rodzin z dziećmi – to doskonały sposób spędzenia czasu dla oczekujących na zakończenie głównego rajdu. Uczestnicy będą wędrować po Szklarskiej Porębie z przewodnikami, nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Limit uczestników 50 osób.

20 września (sobota) o godz. 20.00 – Połowa Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej – to próba dla mniej zaawansowanych uczestników. Tutaj nie ma rywalizacji, każdy wygrywa. Trasa liczy ponad 70 km, a limit czasu: 24 godziny. Limit uczestników 100 osób.

20 września (sobota) o godz. 21.00 – I Nocna Piętnacha – nocny bieg z czołówkami po szlakach Karkonoszy. Limit uczestników 50 osób.

21 września (niedziela) o godz. 10.00 – Boso na Szrenicę Leguano® – to oferta dla osób chcących poznać nowe formy ruchu i zadbać o zdrowie swoich stóp. W ramach przejścia każdy uczestnik dostaje specjalne ochraniacze do chodzenia na boso marki Leguano® oraz ma możliwość uczestnictwa w warsztatach chodzenia na boso. Limit uczestników 40 osób.

Więcej informacji i zapisy na stronie organizatora: http://www.przejsciekotliny.org
Za zmiany dot. powyższych informacji redakcja www.szklarskaporęba.com.pl nie odpowiada