Turystyka Rowerowa

Turystyka Rowerowa

Szklarska Poręba turystyka rowerowaTurystyka rowerowa (rowery górskie) w okolicy Szklarskiej Poręby to system tras rowerowych o łącznej długości prawie 500 km. System ten obejmuje również tablice informacyjne w węzłowych punktach tras z wielkimi mapami. Szczegółowy opis systemu znajdziesz w przewodniku z mapą tras rowerowych.

Wszystkie trasy stanowią pętle o różnej długości i zróżnicowanym stopniu trudności, począwszy od tras rekreacyjnych skończywszy na trasach znacznie podnoszących poziom adrenalinę. Szczególnie malownicze są trasy w rejonie Gór Izerskich. Rower możesz wypożyczyć w wypożyczalniach sprzętu sportowego, które zapewniają również pełny serwis.

Atrakcyjność oferty rowerowej Szklarskiej Poręby docenili organizatorzy największych imprezy w kraju. Sezon rowerowy w miasteczku rozpoczynają wyścigi i zawody rowerowe podczas weekendu majowego. W sierpniu każdego roku miasto jest opanowane przez uczestników Festiwalu Rowerowego Bike Action, startujących w Pucharze Polski w Zjeździe i Downhillu oraz w maratonie rowerowym.

Amatorów jazdy szosowej zapraszam na dziesiątki kilometrów dróg, biegnących na Pogórze Izerskie i w głąb Sudetów Zachodnich. Większość tych tras jest doskonale przygotowana na pokonywanie ich na dwóch kółkach, stanowiąc część realizowanego projektu ścieżek rowerowych Euroregionu Nysa.