Dla dzieci w Szklarskiej Porębie

(11)

Złoty widok to doskonały punkt widokowy na całe pasmo Karkonoszy. Szczyt znajduje się na wysokości 610 m n.p.m. Zbudowany jest z granitu karkonoskiego. Jest to stromy próg skalny, kt&oa... więcej »

Szrenica – szczyt o wysokości 1362 m n.p.m., na który prowadzi krzesełkowa kolej linowa. Na wierzchołku znajduje się schronisko górskie „Szrenica” i obserwatorium kl... więcej »

W dawnych czasach przebiegała tędy Czeska Ścieżka. Znany trakt prowadzący z kasztelanii wleńskiej do Starej Wsi Szklarskiej, a następnie do Czeskiego Brodu na rzece Kamiennej. Tu stała strażnica, g... więcej »

Zakręt Śmierci Sławny, niebezpieczny zakręt o promeniu 30 metrów (o prawie 180’) na wysokości 755 m n.p.m. pomiędzy Szklarską Porębą a uzdrowiskiem Świeradów Zdrój. ... więcej »

Droga Sudecka

Złoty widok to doskonały punkt widokowy na całe pasmo Karkonoszy. Szczyt znajduje się na wysokości 610 m n.p.m. Zbudowany jest z granitu karkonoskiego. Jest to stromy próg skalny, któ... więcej »

Odwiedzając Szklarską Porębę warto wybrać się na wycieczkę na szczyt leżący w Górach Izerskich - Wysoki Kamień (Hochstein). Leży on na wysokości 1058 m n.p.m. w Sudetach Zachodnich... więcej »

Skwer Radiowej Trójki Zielony skwer znajdujący się w centrum Szklarskiej Poręby, nazwany tak m.in. na cześć ogłoszenia Szklarskiej Poręby Stolicą Programu III Polskiego Radia (1999 rok). S... więcej »

ul. 1 Maja 1, Szklarska Poręba

Muzeum Mineralogiczne W Muzeum Mineralogicznym w Szklarskiej Porębie można obejrzeć blisko 3000 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata, a także jeden eksponat z kosmo... więcej »

ul. Kilińskiego 20, Szklarska Poręba

Młyn Łukasza w Szklarskiej Porębie Młyn Łukasza - dawny młyn wodny na Kamieńczyku, murowano - drewniany, o rozczłonkowanej kilkukondygnacyjnej bryle, dekorowany rzeźbą figuralną, przebudowany okoł... więcej »

ul. 1-go Maja 16, Szklarska Poręba

Wyciągi Narciarskie w Szklarskiej Porębie Tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i snowboardu można podzielić na dwa regiony: miasto i Szrenica. Dla bardziej wymagających atrakcją będzie komp... więcej »

Dinopark w Szklarskiej Porębie Dinopark to jedna z atrakcji dla dzieci w Szklarskiej Porębie. Rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów naturalnej wielkości rozmieszczone na terenie roz... więcej »

ul. Muzealna 7, Szklarska Poręba

    Park linowy Trollandia Park linowy znajduje się na terenie parku miejskiego w centrum miasta, przy ul. Jedności Narodowej - naprzeciwko Skweru Radiowej Trójki. Park linowy s... więcej »

ul. Jedności Narodowej, Szklarska Poręba

Chata Walońska Waloni, pochodzący z Belgii i północnej Francji poszukiwacze cennych minerałów, rozpoczęli swe górnicze prace w Karkonoszach już w średniowieczu. To właśnie z K... więcej »

ul. Kołłątaja 12, Szklarska Poręba

Dom Wlastimila Hofmana Dom Wlastimila Hofmana - obecnie własność prywatna, po telefonicznym uzgodnieniu gospodarze udostępniają dom zwiedzającym. Wlastimil Hofman (1881-1970) - malarz pochodzenia... więcej »

ul. Matejki 23, Szklarska Poręba

Dom Garharta i Carla Hauptmannów Dom Garharta i Carla Hauptmannów - oddział Muzeum Karkonoskiego - zbudowany w końcu XIX wieku w Szklarskiej Porębie, po adaptacji mieści od 1994 roku... więcej »

ul. 11-go listopada 23, Szklarska Poręba

Przy Domu Gerharta i Carla Hauptmannów znajduje się Park Ducha Gór. Jest to obszar o powierzchni około 4,5 ha, a na nim poprowadzone zostały trasy wiodące do najciekawszych gatunk&oac... więcej »

ul. 11 Listopada 23, Szklarska Poręba

Chybotek Bedąc w Szklarskiej Porębie warto wybrać się na spacer, aby zobaczyć jedną z bardzo ciekawych górskich atrakcji. Jest nim Chybotek - kilkumetrowej wysokości zespół granitowy... więcej »

Krucze Skały Krucze Skały to okazała grupa skalna na brzegu rzeki Kamiennej znajdujących się na wysokości 718 m n.p.m, przy drodze krajowej prowadzącej ze Szklarskiej Poręby do przejścia gran... więcej »

Szklarska Poręba, ul. Mickiewicza

DREAM JUMP KARKONOSZE - KOSTRZYCA 100M Dream Jump Karkonosze to najpiękniej położona wieża do skoków i najbardziej ekstremalna atrakcja Sudetów! Co nas wy... więcej »

ul. T. Kościuszki 142, Kostrzyca k/Szklarskiej Poręby

W dawnych czasach przebiegała tędy Czeska Ścieżka. Znany trakt prowadzący z kasztelanii wleńskiej do Starej Wsi Szklarskiej, a następnie do Czeskiego Brodu na rzece Kamiennej. Tu stała strażnica, g... więcej »

ul. Jeleniogórska 9, Szklarska Poręba

Kościół Bożego Ciała Kościół p.w. Bożego Ciała o. Franciszkanów - wybudowany w latach 1884-86 w stylu neoromańskim, we wnętrzu znajdują się obrazy Wlastimila Hofmana. Na ołtar... więcej »

ul. Wyszyńskiego 2, Szklarska Poręba

Studnia, która znajduje się w lobby obiektu Czarny Kamień Resort & Spa, powstała przed kilkuset laty. Powstanie jej wiąże się z pojawieniem na naszych terenach Walończyk&oacut... więcej »

ul. Wojska Polskiego 11, Szklarska Poręba

Szklarska Poręba narciarstwo biegowe Doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego panują w Jakuszycach (dzielnicy Szklarskiej Poręby). Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu Jakuszyce... więcej »

Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu Jakuszyce

Kolej Izerska Na początku XX wieku została wybudowana linia kolejowa, klucząca wśród gór Izerskich i Karkonoszy. Niestety, od II wojny światowej kolej nie kursowała tymi liniami, koń... więcej »

Szklarska Poręba wyścigi psich zaprzęgów W jakuszyckich lasach można spotkać od niedawna niezwykle widowiskowe gonitwy psich zaprzęgów. Powstał wspaniały ośrodek treningowy oferujący... więcej »

Szklarska Poręba Szlaki Turystyczne: Szlak Waloński - Szlak prowadzi ze Szklarskiej Poręby Dolnej spod kościoła cmentarnego p.w. Matki Boskiej Różańcowej, obok Lipy Sądowej, koło huty szk... więcej »

Stadion sportowy - Szklarska Poręba Stadion znajduje się przy Placu Sportowym w odległości 300 m od centrum. Położony jest na wysokości 700 m n.p.m. Ze względu na położenie jest częstym... więcej »

Plac Sportowy 5, Szklarska Poręba

Szklarska Poręba na Szlaku - Karkonosze Karkonosze - pasmo górskie o długości ok. 70km i szerokości 8-20km, rozciągające się w zachodniej części Sudetów. Głównym grzbietem Kar... więcej »

Mała Japonia to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To nie tylko przepiękny ogród japoński, ale także kawałek prawdziwej Japonii. Został skomponowany zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrod&o... więcej »

Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka

Ścieżki dydaktyczne Karkonoskiego Parku Narodowego Przyrodnicze ścieżki dydaktyczne wytyczone na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego pokrywają się z przebiegiem znakowanych szlaków... więcej »

Szlak Waloński Przebieg szlaku: Kościół cmentarny p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Szklarskiej Porębie (tu parkingi) - Lipa Sądowa - najstarsza Huta Szkła - dolina Kamieńczyka -... więcej »

Magiczny Szlak Ducha Gór Wędrówkę Magicznym Szlakiem Ducha Gór warto zaplanować na trzy dni. Poniżej opis przebiegu tego szlaku zaplanowanego na taką właśnie, trzydniową wycie... więcej »

Opis Tras Rowerowych w Szklarskiej Porębie i okolicy Trasa nr 1 Mała Szklarska Pętla Długość trasy 13 km.Centrum Szklarskiej Poręby - obok stadionu - Kościół Bożego Ciała - Dom Wlastimila... więcej »

Góry Izerskie Góry Izerskie tworzą zachodnią część Sudetów. Pasmo Gór Izerskich leży na granicy państwowej pomiędzy Czechami a Polską, od Karkonoszy rozdziela je Przełę... więcej »

Kręgielnie, bilard KRĘGIELNIE Hotel KRYSZTAŁul. 1-go Maja 19tel. 75 717 49 30 Hotel Kryształ w Szklarskiej Porębie dysponuje dwoma torami do bowlingu na których jednocześnie może bawić si... więcej »

Baseny i Aquaparki  Hotel BORNITul. Mickiewicza 21tel. 75 612 17 24 Do dyspozycji pełnowymiarowy, 25-metrowy basen z trzema torami pływackimi i dwoma zjeżdżalniami (rodzinną i rurową dla dzi... więcej »

Zamek Chojnik jest jedną z najbardziej znanych ruin zamkowych na Dolnym Śląsku, przy tym najczęściej odwiedzanych, przede wszystkim ze względu na świetne położenie, na szczycie dużego wzniesie... więcej »

Bobrowe Skały to granitognejsowe skały na północno-wschodnim stoku góry Ciemniak (699 m n.p.m.) we wschodniej części Kamienickiego Grzbietu w Górach Izerskich. Od strony p... więcej »

Jelenia Góra Jelenia Góra to 900-letnie miasto leżące w kotlinne jeleniogórskiej w sercu Karkonoszy. Ludzie kultury chętnie przyjeżdżają do Jeleniej Góry aby wziąć... więcej »

Jelenia Góra

Cieplice Zdrój Cieplice (uzdrowiskowa dzielnica Jeleniej Góry) to najstarszy kurort w Polsce. Bijące tu od wieków źródła, jedyne w Polsce o temperaturze dochodzące... więcej »

Cieplice Zdrój

Sobieszów Sobieszów od roku 1976 znajduje się w granicach administracyjnych Jeleniej Góry. Od XIV wieku aż do 1945 roku osada była częścią dóbr rodziny Schaffgotsch&oac... więcej »

Sobieszów

Jagniątków Jagniątków dziś jest jedną z dzielnic miasta Jelenia Góra (od 1998 r.). Dzięki temu do Jagniątkowa można dojechać jeleniogórską komunikacją miejską w ce... więcej »

Jagniątków

Piechowice Nazwa Piechowice pojawiła się po Drugiej Wojnie Światowej, gdy Dolny Śląsk znalazł się w granicach Polski. Piechowice to miasto i jednocześnie gmina w powiecie Jelenia Góra. W gr... więcej »

Piechowice

Karpacz Karpacz - malownicze miasteczko usytuowane w sercu Karkonoszy, podobnie jak w przypadku Szklarskiej Poręby znane i uważane za turystyczną stolicę tych gór.... więcej »

Karpacz

Kowary Kowary to pięknie położony zakątek Polski, ukryty między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi na wysokości 420-1266 m n.p.m.. Specyficzny mikroklimat przyjazny regeneracji sił witalnych... więcej »

Kowary

Świeradów Zdrój Świeradów Zdrój to malowniczo położone (450 - 650 m. n.p.m.) uzdrowisko w sercu Gór Izerskich. Wyjątkowy, uzdrawiający mikroklimat, bogactwo... więcej »

Świeradów Zdrój

Harrachov Harrachov to znana miejscowość turystyczna położona u podnóża Čertovej Hory w Karkonoszach, jedynie 4 km od przejścia granicznego w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Harr... więcej »

Harrachov

Historia Szklarskiej Poręby związana jest ściśle z rozwojem hutnictwa szkła, z poszukiwaniami szlachetnych kamieni i kruszców, a od połowy XIX w z turystyką. Czasy najdawniejsze... Pod kon... więcej »

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00