Bobrowe Skały

Bobrowe Skały to granitognejsowe skały na północno-wschodnim stoku góry Ciemniak (699 m n.p.m.) we wschodniej części Kamienickiego Grzbietu w Górach Izerskich. Od strony północnej tworzą ścianę skalną o wysokości około 25-30 m. Są doskonałym punktem wspinaczkowym, oferując kilkadziesiąt ubezpieczonych dróg wspinaczkowych.

Na szczycie formacji skalnej, gdzie prowadzą metalowe schodki, znajduje się punkt widokowy na Karkonosze, skąd możemy obserwować szczególnie ich zachodnią część oraz Kotlinę Jeleniogórską a w oddali Rudawy Janowickie. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ barierki ochronne na szczycie są częściowo uszkodzone.
W pobliżu skał w latach 30. XX w. mieściła się popularna restauracja i wieża widokowa, będące miejscem częstych odwiedzin turystów i kuracjuszy z pobliskich Cieplic. Dziś niestety po obiektach tych pozostały już tylko porośnięte mchem, przejęte przez naturę resztki fundamentów.

Jak dotrzeć na Bobrowe Skały?

Wycieczkę na Bobrowe Skały rozpoczynamy z Górzyńca (Piechowice). Jadąc autem przez Piechowice, skręcamy w prawo za Hutą Szkła 'Julia' w ul. 1 Maja, następnie w ul. Zawadzkiego, w prawo w ul. Jaworową a później w ul. Słoneczną, którą dojeżdżamy do przejazdu kolejowego. Samochód zaparkować można w pobliżu przejazdu kolejowego, skąd zielonym szlakiem udajemy się w lewą stronę, w ul. Grzybową.
Szlak prowadzi szutrową, miejscami kamienistą drogą leśną, następnie zmienia się w tajemniczo wyglądającą ścieżkę pomiędzy starymi, omszałymi drzewami. Po drodze mijamy kilka ciekawie wyglądających miejsc, m.in. ławeczkę z punktem widokowym na Karkonosze. 

Długość trasy to 2 km w jedną stronę, przejście do Bobrowych Skał zajmuje ok. 45 minut.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.szklarskaporeba.net.pl nie odpowiada.

 

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00