Salomon Nordic Sunday

Salomon Nordic Sunday to cykl zawodów dla narciarzy biegowych amatorów. W nadchodzącym sezonie narciarskim odbędzie się już szósta edycja Salomon Nordic Sunday.  Start imprezy zaplanowano na 21 grudnia 2014 roku. Już tradycyjnie – w zimowe niedziele, z reguły o godz. 11.00 startować będą zawodnicy, którzy zmierzą się w stylu klasycznym. Po nich na starcie ustawią się specjaliści od łyżwy.
Organizator zapowiada wydłużenie dystansów podczas niedzielnej rywalizacji – jeżeli tylko warunki śniegowe nam na to pozwolą, w tym sezonie trasy będą dłuższe – od 12 do 18 kilometrów.
W kalendarzu na sezon 2014/15 jest pięć startów. Cztery z nich:

  • 21 grudnia 2014
  • 25 stycznia
  • 15 lutego
  • 8 marca 2015 (finał)

zaplanowano na Polanie Jakuszyckiej.

UWAGA!

Salomon Nordic Sunday startuje 4 stycznia

W niedzielę, 4 stycznia 2015 roku odbędą się inauguracyjne zawody cyklu Salomon Nordic Sunday (przeniesione z 21 grudnia). Tym razem nie są już zagrożone, ale trasę poznamy dopiero w ostatniej chwili, po zapowiadanych na najbliższe dni opadach śniegu.

UWAGA!

Kolejna zmian terminu Salomon Nordic Sunday

Organizatorzy cyklu Salomon Nordic Sunday informują, że ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe podjęli decyzję o przeniesieniu zawodów zaplanowanych na 4 stycznia. W Jakuszycach padał marznący deszcz zamiast prognozowanego śniegu i nie było możliwości przygotowania tras dłuższych niż 5 km. Organizatorzy przenoszą więc  jakuszyckiego SNS-a na 18 stycznia. Opłaty startowe zaksięgowane na bieg 4 stycznia są przeniesione na 18 stycznia.

źródło informacji – oficjalna strona miasta Szklarska Poręba: www.szklarskaporeba.pl
za zmiany dot. powyższych informacji redakcja www.szklarskaporęba.com.pl nie odpowiada