Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki

wodospad Szklarki Szklarska Poręba atrakcjeWodospad Szklarki – co do wysokości to drugi, po wodospadzie Kamieńczyka, wodospad w polskich Karkonoszach – wysokość 13,3 metra. Kaskada znajduje się jeszcze w granicach administracyjnych Piechowic, choć wielu turystów myśli, że to już Szklarska Poręba.

To najczęściej wizytowana przez wczasowiczów kaskada w Karkonoszach – za sprawą lokalizacji – znajduje się nieopodal drogi krajowej nr 3 łączącej Szczecin z Jakuszycami. Wodospad położony jest na terenie enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego i wstęp jest płatny. Od strony drogi nr 3 jest pobudowana droga dla pieszych przystosowana dla osób niepełnosprawnych – można wjechać wózkiem, ewentualnie pomagać sobie barierką. Do wodospadu można dotrzeć również ze Szklarskiej Poręby zielonym szlakiem niedaleko rzeki Kamienna względnie czarnym szlakiem okrężnym – poprzez las.

Sam wodospad jest specyficzny – trudno go pomylić z innymi – szeroka kaskada, która spadając zawęża się oraz skręca spiralnie. Wodospadem Szklarki można zachwycać się z wykonanej z metalu platformy widokowej umieszczonej u stóp wodospadu, bądź wejść wyżej po stopniach i zachwycać się nim z góry. W sąsiedztwie wodospadu działa schronisko „Kochanówka”.