Turystyka Rowerowa

Szklarska Poręba turystyka rowerowaTurystyka rowerowa (rowery górskie) w okolicy Szklarskiej Poręby to system tras rowerowych o łącznej długości prawie 500 km. System ten obejmuje również tablice informacyjne w węzłowych punktach tras z wielkimi mapami. Szczegółowy opis systemu znajdziesz w przewodniku z mapą tras rowerowych.

Wszystkie trasy stanowią pętle o różnej długości i zróżnicowanym stopniu trudności, począwszy od tras rekreacyjnych skończywszy na trasach znacznie podnoszących poziom adrenalinę. Szczególnie malownicze są trasy w rejonie Gór Izerskich. Rower możesz wypożyczyć w wypożyczalniach sprzętu sportowego, które zapewniają również pełny serwis.

Atrakcyjność oferty rowerowej Szklarskiej Poręby docenili organizatorzy największych imprezy w kraju. Sezon rowerowy w miasteczku rozpoczynają wyścigi i zawody rowerowe podczas weekendu majowego. W sierpniu każdego roku miasto jest opanowane przez uczestników Festiwalu Rowerowego Bike Action, startujących w Pucharze Polski w Zjeździe i Downhillu oraz w maratonie rowerowym.

Amatorów jazdy szosowej zapraszam na dziesiątki kilometrów dróg, biegnących na Pogórze Izerskie i w głąb Sudetów Zachodnich. Większość tych tras jest doskonale przygotowana na pokonywanie ich na dwóch kółkach, stanowiąc część realizowanego projektu ścieżek rowerowych Euroregionu Nysa.

Polecamy

Szklarska Poręba noclegi

szklarska poręba noclegi

Noclegi w Karkonoszach

Karkonosze noclegi
Pogoda
SZKLARSKA PORĘBA Pogoda